Для усунення болів у спині, викликаних викривленням хребта, травмами, протрузіями або міжхребетними грижами, фахівці рекомендують носити коректор постави. Подібні вироби також забезпечують підтримку хребетного стовпа в оптимально комфортному положенні, знімають з нього додаткове навантаження та прискорюють процес реабілітації у післятравматичний або післяопераційний період. Використовувати ці пристрої без консультації лікаря заборонено.

Показання до носіння бандажів та корсетів.

Після проведення обстеження та постановки діагнозу досвідчений фахівець може призначити реклінатор, бандаж на поперек або ортопедичний пояс для спини відповідно до наявного захворювання.

Остеохондроз

При остеохондрозі відбувається поступове руйнування хрящової тканини, що у міжхребцевому просторі. Залежно від локалізації ураження слід купити пояс при остеохондрозі поперекового відділу, бандаж або грудопоперековий корсет. Вони полегшать симптоми захворювання, загальмують процес руйнування, запобігають викривленню хребта.

 

Протрузії

Порушення харчування та дегенеративні зміни у міжхребцевій хрящовій тканині призводять до втрати її еластичності. Результатом цього стає звуження простору між хребцями, збільшення тиску на міжхребцеві диски та поява тріщин на фібринозних кільцях.

Першочерговим завданням при цій патології є мінімізація навантаження на хребетний стовп. З цим добре справляється ортопедичний корсет для постави:

 

  • запобігає здавлюванню нервових корінців;
  • знімає больовий синдром;
  • перешкоджає формуванню гриж.

Міжхребетні грижі

При розриві фіброзного кільця відбувається вихід міжхребцевих дисків зі свого місця та формування грижі. Процес супроводжується сильними болями та неврологічними порушеннями (втрата чутливості, частковий параліч). У початковій стадії зниження симптоматики необхідно купити корсет для постави чи пояс для спини при грижах. З їх допомогою усувається навантаження на хребетний стовп і запобігає утиску нервових закінчень.

Медичний власник постави являє собою широкий еластичний пояс, що має ребра жорсткості та щільні вставки. Їх структура та будова варіюються залежно від локалізації накладання.

 

Радикуліт
 

Патологія розвивається в результаті здавлювання корінців спинномозкових нервів, супроводжується сильним больовим синдромом та обмеженістю руху. Найчастіше місце локалізації – попереково-крижовий відділ. Ефективний протирадикулітний пояс для підтримки спини. Він виконує такі функції:

 

  • мінімізує болючість;
  • зігріває;
  • знижує навантаження на хребетний стовп;
  • перешкоджає защемленню корінців нервів та розвитку запалення.

Міжхребетна невралгія

Патологія виникає внаслідок ураження периферичних нервів та супроводжується яскраво вираженим больовим синдромом.

Для полегшення стану та швидкого відновлення лікарі рекомендують носити фіксатор постави різного ступеня жорсткості. Зручність таких пристроїв полягає у можливості носити їх непомітно під одягом.

Компресійний перелом
Патологія є надмірним здавлюванням хребців, що супроводжується ураженням спинномозкових нервів або спинного мозку. Стабілізувати пошкоджені структури, знизити біль, усунути

Різні види сколіозу
Для усунення викривлення хребта та сутулості використовується корсет для виправлення постави. У початковій фазі хвороби застосовуються м'якіші моделі, а в запущеній стадії – з жорсткими вставками.

Травми
При переломах хребта, порушенні цілісності м'язів та зв'язок призначають жорсткий корсет для вирівнювання спини. Такі конструкції оснащені ребрами жорсткості із металу та інших щільних матеріалів, що обмежують рухливість хребта на пошкодженій ділянці.


Корекція постави у дітей

Малорухливий спосіб життя та неправильне положення тіла при сидінні часто призводить до розвитку сколіозу в дитячому віці. Коректор постави для дітей в поєднанні з правильно підібраними вправами допоможе зупинити процес викривлення хребта.

Перед застосуванням обов'язковою є консультація ортопеда, який правильно підбере дитячий коректор постави та пояснить правила безпечного користування.

Пояс для спини при фізичних навантаженнях

Щоб уникнути травм під час тренувань, необхідно надягати пояс для спини для підняття ваг. Його особливістю є посилених ребер жорсткості, металевих або пластикових вставок. При цьому пристрій не ускладнює рух і має «дихаючі» вставки.

Виробники пропонують жіночий та чоловічий корсет для постави при опущенні нирок та органів малого тазу. Також існує випрямляч постави для вагітних жінок, який полегшує болючість у поперековому відділі, підтримує живіт та запобігає утворенню розтяжок. Деякі моделі слід носити після пологів для прискореного відновлення тонусу м'язів живота.


Магнітний коректор постави

Магніти, вшиті в тканину вироби, створюють поле, здатне надавати такі ефекти:

 

  • зниження хворобливості;
  • усунення запалення;
  • зняття набряків;
  • підвищення м'язового тонусу;
  • покращення кровообігу тканин.

Магнітний корсет для постави виробляють з тонкого, але дуже міцного і еластичного нейлону. Це дає можливість носити його непомітно під вільним одягом.

Протипоказання до застосування коректора

Заборонено використовувати корсет при серцево-судинних захворюваннях, дерматитах та екземах різної етіології.

Навіть найкращий коректор постави не можна носити понад шість годин на день. В іншому випадку він може спровокувати розвиток м'язової атрофії.

У корсеті заборонено займатися йогою та активними видами спорту, виконувати різкі рухи. Його не рекомендують надягати на голе тіло, щоб уникнути натирання шкірних покривів.

На ніч корсет слід знімати, а прати його потрібно в теплої мильній воді при температурі 40°C.

Якщо при носінні коректора виникають болючі або неприємні відчуття, слід негайно його зняти і звернутися до фахівця.